Naujienos
Kviečia virtualus turas
2017-11-30
Varnių regioninis parkas žavi savito grožio Lūksto - Biržulio ežerų duburiu, aukščiausiais Žemaitijoje kalnais, gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis.
Pasak Baltų istorikų, būtent Pabiržulio archeologiniame draustinyje randasi mūsų Baltiškosios istorijos ištakos. Apie tai liudija akmens amžiaus medžiotojų ir žvejų kapinynai, išsidėstę Pabiržulio archeologiniame draustinyje. Nemažiau istoriškai įdomūs Varniai ir Luokė, Janapolė, Pavandenė ir Požerė. Biržuvėnų dvaro sodyba - itin vertingas XVIII-XIX a. medinės dvaro architektūros pavyzdys. Čia slūgso ir itin retas istorijos paminklas - Sietuvos kūlgrinda. Nemažiau akį žavi didingieji piliakalniai, bylojantys kovų su Kryžiuočių ir Kalavijuočiu ordinu laikus – Medvėgalis, Šatrija, Girgždūtė, Sprūdė, Paršpilis kiti žemesni, bet nemažiau svarbūs.
Varnių regioninio parko kultūros paveldo vertybių pristatymui skirtas virtualus turas - tai realistiškas pasirinktų objektų modelis. Jis sudarytas iš aukštos rezoliucijos itin kokybiškų nuotraukų. Projekte naudojamos tiek nuotraukos darytos ant žemės, tiek darytos iš paukščio skrydžio bei filmuota medžiaga. Automatizuota (Auto gidas) peržiūra įgarsinta lietuvių ir anglų kalbomis.
Virtualaus turo lankytojas jaučiasi tikroviškai tarsi būtų Varnių regioniniame parke - norėdamas keliauti tarp objektų arba juose, naudodamasis specialiomis rodyklėmis, kurios jį perkelia iš vienos vietos į kitą, gali stebėti aplinką visomis kryptimis lyg būtų toje vietoje. Kiekvienas vaizdas turi savo aprašymą, o Auto gide gali klausyti įrašytą pasakojimą apie konkretų objektą.
Projektą, finansuotą Lietuvos Kultūros Tarybos, „Varnių regioninio parko nekilnojamojo kultūros paveldo aktualizavimas ir sklaida sukuriant interaktyvų erdvės modulį“ vykdė Varnių regioninio parko direkcija, projekto partneriai UAB „Inverse“ ir Gidas 360, dalykiniai projekto partneriai Telšių Vyskupijos Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus, Varnių Šv. Aleksandro, Pavandenės Šv. Onos, Janapolės Šv. Arkangelo Mykolo, Luokės Visų Šventųjų, Požerės Kristaus Atsimainymo parapijos ir Žemaičių muziejus „Alka“.